duminică, 27 iunie 2010

Meciul Germania - Anglia

A început acum 10 minute... Emotii...Toata lumea e doar ochi si urechi. De afara nu se mai aude decât ciripitul pasarelelor...
Fetele sunt în centrul orasului, urmaresc meciul Public view, cu colegi si prieteni, Raluca are steagul Germaniei înfasurat peste tricou si pantalonii scurti :)
Si...pâna când eu am introdus fotografiile... Germania a marcat primul gooooool!
Ju-huuuuu! Germania-Anglia, minutul 20, Klose aduce bucuria pe chipurile tuturor sustinatorilor echpei germane.

UPDATE:
minutul 32, Podolski marcheaza al doilea gol în poarta englezilor! Germania conduce cu 2-0!
minutul 37, Upson marcheaza primul gol pentru echipa Angliei! Germania-Anglia 2-1
minutul 38, Lampart suteaza în bara portii si cu toate ca mingea cade peste linia de marcare, golul nu este recunoscut... Noroc pentru Germania!
minutul 67, Müller reuseste golul numarul trei pentru echipa Germaniei!
minutul 70, Gerrarg marcheaza golul numarul patru! Echipa Germanieie conduce cu 4 la 1!!!!
Meciul s-a terminat. Din pacate, tara din care s-a nascut fotbalul...nu a reusit sa se califice în sferturile de finala :(